Maltepe Mah. Gümüşsuyu Cad. Mithatpaşa Sitesi No:2/11 Topkapı / İstanbul

Shrink Ambalajın Avantajları Nelerdir?

01.04.2019
138
Shrink Ambalajın Avantajları Nelerdir?
Korumak

Shrinklemek için ısı uygulandığında, ürünü  sımsıkı sarar. Bu plastik ambalajlama ile ürünün içeriği  tamamen korunur. Ambalajlamadan sonra, ürünler  toz, kir veya nemin neden olabileceği hasarlara karşı korunur. Ayrıca, taşıma için ya da raf ömrünü uzatmak için korunması gereken birçok gıda da shrink ambalajında ​​korunur. Shrink ambalaj gıda üreticilerin  düzenli bir seçimdir.

Dayanıklılık

Shrink ambalajı çok sağlam ve dayanıklı bir plastikten üretilmiştir. Shrink ambalaj yapıldıktan  sonra ürün gevşemez.

Kurcalamak

Kesme ve yapıştırma işleminden sonra ürün ambalaj şeklini aldığından, herhangi bir kurcalama hemen fark edilecektir. Bu nedenle, birçok ilaç şirketinin yanı sıra gıda üreticileri de artık ürünlerini shrink ambalajı kullanıyor.

Maliyeti Düşürmek

Diğer ambalaj malzemelerine kıyasla, shrink ambalaj çok uygun bir seçenektir. Ayrıca alanı en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır; Kutular gibi ek hacimli materyaller kullanılmadan birbirine yakın parçaları bir arada tutar. Hem depolamadan hem de taşımadan tasarruf edilen alan, para tasarrufudur.

Markalaşmak

Shrink ambalaj‘ın bir diğer özelliği, ürünlerinizi tanıtan renkler, kelimeler, resimler ve logolarla tasarlanabilmesidir. Üretimden son kullanıcıya ulaşıncaya kadar, ürününüz sadece plastikle ambalajlanmamış, markanızla ambalajlanmıştır. Bu, marka bilinirliğini artırabilen ve müşterileriniz için daha görünür hale getirebilen bir pazarlama aracıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: